پارک لاسن کالیفرنیا یکی از عجایب های دیدنی در جهان است (عکس)

عکس هایی از پارک ملی لاسن در کالیفرنیای آمریکا

لاسن پارک نام یک پارکی خوشگل و عجیب هست که این پارک غلاوه بر خشکی زیبایی های خاصی دارد در ادامه می‌توانید تالاب را دنبال نمایید .

تپه‌های شنی رنگین موجود در لاسن، گستره‌ای از سنگ‌های متخلخل میباشند که در اثر اکسیداسیون خاکستر‌های آتشفشانی بوجود آمده‌اند. زمانی که مواد مذاب آتشفشانی از دهانه‌ی آتشفشان خارج میشوند، این خاکستر‌ها اکسایش یافته و این تپه‌های شنی را در پارک ملی لاسن «Lassen» در کالیفرنیای شمالی بوجود می‌آوردند. بر روی نوک این تپه‌ها، خاکستر‌های آتشفشانی در اثر اکسایش به رنگ روشن در‌آمده‌اند زیرا این خاکستر‌ها، بر روی مواد مذاب روان که هنوز داغ و آتشین بودند، فرود آمده‌اند.

این تپه‌های شنی به دوست بستر‌ها و لایه‌هایی که از مواد مذاب آتشفشانی ایجاد شده‌اند، همگان در نزدیکی مخروط‌ آتشفشانی Cinder cone واقع شده‌اند. این مخروط آتشفشانی ۲۱۳ متر ارتفاع دارد و تخمین زده می شود آخرین بار در دهه‌ی ۱۶۵۰ فوران کرده هست.

پارک لاسن کالیفرنیا یکی از عجایب های دیدنی در جهان است (عکس)

سفر به تپه‌ های رنگارنگ پارک ملی لاسن کالیفرنیا حتما آرزوی هر گردشگر علاقه مند به طبیعت خواهد بود


مخروط آتشفشانی Cinder cone در این پارک از مواد مذابی تشکیل شده هست که از جنس بازالت و به صورت روان و شل بوده‌اند. در طی فوران آتشفشان، مواد مذاب به صورت قطراتی دوست با گاز از دهانه‌ مخروط به سمت بالا پرتاب می شوند؛

اما پس از سرد شدن و سخت شدن این مواد مذاب، سنگ‌های آذرین متخلخل ایجاد می شوند. زمانی که حباب‌های گاز، درون این مواد آتشفشانی محبوس میشوند و نمی توانند خارج شوند، باعث می گردند که سنگ آذرین ایجاد شده، شکل متخلخل و حفره دار داشته باشد. سپس این مخروط آتشفشانی مثل تعداد زیادی از مخروط‌ های آتشفشانی دیگر خاموش شده و از فعالیت باز ایستاده هست.

در واقع دریک دوره‌ای از دوران، چندین جریان مذاب بازالتی از درون این مخروط فوران می کند و لایه‌ها و پهنه‌هایی از مواد مذاب با نام Fantastic lava beds ایجاد میشود سپس این مخروط از فعالیت باز می ایستد.

پارک لاسن کالیفرنیا یکی از عجایب های دیدنی در جهان است (عکس)

مخروط آتشفشانی Cinder cone در این پارک از مواد مذابی تشکیل شده هست


مخروط آتشفشان Cinder cone نیز در حقایق از دو مخروط آتشفشانی تشکیل شده هست. آثار و بقایای یک مخروط آتشفشانی نخست که تقریبا بطور کامل مدفون شده، بر روی دامنه‌ی جنوبی مخروط آتشفشانی بزرگتر، مشهود و قابل رؤیت هست. به احتمال چندان، بخش زیاد‌ای از مخروط‌ آتشفشانی نخست توسط جریان‌های مواد مذاب که از درون مخروط آتشفشانی بزرگ تر فوران می‌کرده هست، مدفون شده و از بین رفته هست.

پارک لاسن کالیفرنیا یکی از عجایب های دیدنی در جهان است (عکس)

مخروط آتشفشان Cinder cone نیز در حقایق از دو مخروط آتشفشانی تشکیل شده هست


قطعاتی از سنگ‌های قرمز و سخت آذرین با نام اسکوریا «Scoria» در مواد مذابی که تپه‌های رنگین را بوجود‌ آورده‌اند، دیده شده هست. این سنگ‌های آذرین قرمز، بخش‌هایی از مخروط آتشفشانی نخست بوده‌اند که توسط جریان گدازه‌ها و مواد مذاب مخروط آتشفشانی بزرگ تر از روی دامنه‌ پرشیب آن شسته شده و به سمت سطح هموارتر آورده شده‌اند که بعدها این تپه‌های شنی را بوجود آورده‌اند.

پارک لاسن کالیفرنیا یکی از عجایب های دیدنی در جهان است (عکس)

تپه‌های شنی رنگین موجود در لاسن، در اثر اکسیداسیون خاکستر‌های آتشفشانی بوجود آمده‌اند

یک مسیر پیاده‌رویی به سمت نوک مخروط آتشفشان Cinder cone وجود دارد. کسانی که این مسیر را طی می کنند و به نوک مخروط میرسند بطور حتم از تماشای چشم‌انداز این منطقه که در اثر فعالیت‌های آتشفشانی بوجود آمده هست، شگفت زده خواهند شد. بخاطر وجود سنگ‌های سستی که در این منطقه وجود دارد، بالا رفتن از این مخروط آتشفشانی کار بسیار دشواری هست و امکان سر خوردن و افتادن شما به پایین تپه‌‌ی مخروطی وجود دارد. این تپه‌های شنی رنگین در ضلع جنوب شرقی این مخروط آتشفشانی و درست در پشت پهنه‌های بازالتی Fantastic lava beds واقع شده‌اند.

پارک لاسن کالیفرنیا یکی از عجایب های دیدنی در جهان است (عکس)

تصاویری از پارک لاسن در کالیفرنیا

پارک لاسن کالیفرنیا یکی از عجایب های دیدنی در جهان است (عکس)

پارک لاسن در کالیفرنیا

پارک لاسن کالیفرنیا یکی از عجایب های دیدنی در جهان است (عکس)

عکس هایی از پارک لاسن در کالیفرنیا

پارک لاسن کالیفرنیا یکی از عجایب های دیدنی در جهان است (عکس)لینک منبع

مطلب پارک لاسن کالیفرنیا یکی از عجایب های دیدنی در جهان است (عکس) در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :پارک لاسن کالیفرنیا یکی از عجایب های دیدنی در جهان است (عکس)
http://mofidestan.ir/%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d9%84%d8%a7%d8%b3%d9%86-%da%a9%d8%a7%d9%84%db%8c%d9%81%d8%b1%d9%86%db%8c%d8%a7-%db%8c%da%a9%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b9%d8%ac%d8%a7%db%8c%d8%a8-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%db%8c/